środa, 20 marca 2013

7 sposobów na lepszy trening mięśni grzbietu

Mięśnie grzbietu ćwiczenia? Każdy z nas chce mieć ładnie wyrzeźbione mięsnie klatki piersiowej albo mięśnie brzucha. Jest to priorytet wielu mężczyzn na siłowni. Często szukaną frazą w wyszukiwarkach jest "mięsnie klatki piersiowej ćwiczenia" lub "mięśnie brzucha dieta" jednak należy wspomnieć, że hasło "mięśnie grzbietu ćwiczenia" też powinno być często wyszukiwane.  Może i nie są tak widoczne jak inne i nie przyciągają kobiecych spojrzeń ale tylko pozornie, bo która kobieta spojrzy na smutnego zgarbionego faceta? No właśnie, pewnie żadna. A mięśnie grzbietu właśnie pomagają w utrzymaniu prawidłowej sylwetki ciała, stabilizują sylwetkę i chronią nasz kręgosłup, czyli są bardzo ważne. Poniżej opisze kilka prostych rad, jak przyśpieszyć wzrost mięśni, nie tylko grzbietu! :)
1. Pij wodę, tak to nie żart! Wielu z nas zapomina o tym. Nawet jeśli się nie pocimy. Utrata wody to także spadek naszej wytrzymałości i energii, a co za tym idzie gorszy trening. Uwaga, pij zimną wodę, jest szybciej przyswajalna.

2. Mięśnie grzbietu ćwiczenia i tyle? Nie zapomnij o suplementacji. Nie mówię tutaj o sterydach, ale o suplementach które wspomagają rozwój tkanki mięśniowej, dostarczają niezbędne składniki do budowania muskulatury.

3. Mięśnie brzucha dieta. Wielu kojarzy się z ograniczaniem spożycia czegokolwiek. To nie prawda, należy zwyczajnie zmienić złe nawyki żywieniowe, jedz warzywa nie tylko na obiad ale przy każdym posiłku, a zauważysz różnice. Posiadają cenne przy budowaniu mięśni węglowodany, a nie mają tłuszczu. 2h przed treningiem polecam, wolno przyswajalne węglowodany, które znajdziemy w razowym pieczywie, makaronie czy płatkach owsianych. Pozwoli to na szybsze spalanie tłuszczu, pisałem już o tym tutaj "spalanie tłuszczu dieta"

4. Nie jedz tłustych potraw kilka godzin przed treningiem bo to obniży sprawność twoich mięśni i efektywność treningu.

5. Mięsnie klatki piersiowej ćwiczenia to dobry temat na cały cykl artykułów ale teraz mogę powiedzieć Ci tylko jedno, albo dobra dieta albo suplementacja. Bez diety czyli odpowiednich składników Twoje mięśnie nie rosną choćbyś katował je na siłowni. Może zainwestuj w kreatynę?

6. Śpij! Tak, dobrze czytasz, sen to podstawa. Daj swoim mięśniom odpowiednią dawkę odpoczynku. Nigdy nie ćwicz tej samej grupy mięśniowej 2 dni z rzędu. Daj im odpocząć dzień lub dwa, da to na pewno lepsze efekty niż ćwiczenie codziennie tych samych mięśni. Nawet ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha nie powinny być wykonywane codziennie, wiele osób tak robi i przez to nie ma efektów.

7. Nie zapominaj o jedzeniu. Jeśli uczciwie ćwiczysz to nie powinieneś bać się kalorii. Jeśli radykalnie ograniczysz spożywanie kalorii, to Twój organizm zwolni metabolizm wyczuwając sytuacje kryzysową, a Ty nie będziesz miał siły na codzienne zajęcia, łącznie z ćwiczeniami. Jedz zdrowo i mądrze, a będziesz wyglądał świetnie.

8. Jakieś inne propozycje ? :)
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza