piątek, 22 marca 2013

Płaski brzuch w 4 tygodnie

Spalanie tłuszczu z z brzucha nie musi być okupione godzinami ćwiczeń na siłowni i głodzeniem się. Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha nie muszą zajmować Ci całego dnia. Dowiesz się czegoś więcej na temat mięśnie brzucha trening lub mięśnie brzucha dieta. Spalanie tłuszczu a tętno to temat, warty poruszenia, a często o nim zapominamy. Napisze też o metodzie płaski brzuch brzuszki, chyba najczęściej stosowanej przez wszystkich amatorów.

Trening na płaski brzuch nie musi zająć Ci całego dnia. Spalanie tłuszczu może być na prawdę przyjemne. Należy pamiętać o kilku radach bez który trudno nam będzie o mięśnie brzucha, a zarazem płaski brzuch.


1. Wiele osób myśli, że aby spalić tłuszcz z brzucha należy robić tylko ćwiczenia na brzuch. Nic bardziej mylnego. Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha to przede wszystkich trening całego ciała na siłowni. Spalanie tłuszczu z brzucha odbywa się podczas wszystkich ćwiczeń, nie ma takich które pozwolą nam spalić tłuszcz tylko z brzucha.

2. Spalanie tłuszczu bieganie. Czy wiesz, że biegając lub jeżdżąc na rowerze spalasz tłuszcz tylko podczas treningu? Natomiast ćwicząc na siłowni, podkręcamy metabolizm, który pomaga spalać nam tłuszcz jeszcze przez jakiś czas po zakończeniu treningu.

3. Płaski brzuch brzuszki. Wiele osób myśli, że aby mieć płaski brzuch wystarczy robić brzuszki. Niestety nie. Mięśnie brzucha to bardzo duża grupa mięśniowa, składająca się z mięśni prostych, skośnych i też takich których nie widać, a należy je ćwiczyć. Trzeba wybierać ćwiczenia różnorodne które zaangażują wszystkie mięśnie brzucha, bo płaski brzuch brzuszki to nie recepta.

4. Trening aerobowy. Ćwicz krótko ale intensywnie. Krótkie intensywne ćwiczenia pomogą nam w zachowaniu szczupłej sylwetki. Wspomagają wytwarzanie hormonu wzrostu, który jest głównym sprzymierzeńcem w walce o płaski brzuch.

5. Spalanie tłuszczu a tętno. Jak pokazują badania, najlepiej zaczynać trening aerobowy od większej intensywności np. na poziomie 80% maksymalnego tętna, a potem przejść do treningu o umiarkowanej intensywności, czyli 60% naszego tętna maksymalnego. Odpowiednie tętno pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej. Zbyt intensywny trening sprawia, że zamiast tłuszczu spalamy węglowodany ograniczając spalanie tłuszczu. Za mało intensywny trening po prostu spala bardzo mało kalorii, nawet nie zdążymy się zmęczyć.

6. Pamiętaj o rozgrzewce. Całego ciała, przed treningiem brzucha potrzebuje on takiej samej rozgrzewki jak każdy inny mięsień. Podniesie to efektywność naszego treningu.

7. Pij wodę. Wspomaga dostarczanie składników odżywczych do mięśni. Już 3% odwodnienie, obniża naszą siłę o 10%. Pij nie tylko gdy poczujesz pragnienie, bo to nie uchroni Cie przed odwodnieniem, a czasem może mieć to przykre konsekwencje.

Nie siedź przed komputerem i nie mów sobie, że nie masz siły, że nigdy Ci się nie uda. To łatwiejsze niż myślisz, wystarczy tylko zrobić pierwszy krok, a potem konsekwentnie zmierzać do celu. Do dzieła! Zacznij już dziś, bo jutro tak na prawdę nie istnieje! :)


1 komentarz:

  1. lepiej hormon sobie zaaplikwoac bo brzuch spala sie zawsz ena koncu pamietajcie ze jak ejstescie szczurami to cwiczac areobowo staniecie sie jeszcze wiekszymi szczurmai z plaskim brzuchem i bedziecie wygladaj jak kurczaki uposledzone slbo niesmacnzie debilnie

    OdpowiedzUsuń