wtorek, 19 marca 2013

Trening na brzuch, spalanie tłuszczu dieta!

Chcesz mieć płaski brzuch? Spalanie tłuszczu dieta to dla Ciebie czarna magia? A może potrzebujesz ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha? Trening brzucha to nic trudnego, zacznij już dziś! Chyba każdy chce mieć fajny "sześciopak". Poniżej kilka praktycznych rad :)

 

Nie chodzisz na siłownie? Ale to przecież nie znaczy, że Twój brzuch musi przypominać duży balon albo oponę od Twojego starego samochodu. Badania pokazują, że wystarczy zmienić swoje złe nawyki żywieniowe aby zacząć tracić na wadze tylko nieznacznie mniej niż osoby, które dodatkowo zaczęły jeszcze ćwiczyć. Najważniejsze to poznać przeciwnika, wyeliminować i cieszyć się płaskim brzuchem, spalanie tłuszczu jest na prawdę proste! Płaski brzuch dieta jadłospis.


1. Należy pozbyć się cukrów prostych ze swojej diety. Przykłady? Wszelkiego rodzaju napoje słodkie typu Coca Cola (nie chcesz wiedzieć ile jest tam cukry), różne batoniki które dostarczają energii tylko na chwilę, a potem znowu jesteśmy głodni. Warto też pozbyć się białego pieczywa, najlepiej zastąpić je ciemnym, ziarnistym. Wszelkiego rodzaju słodkie bułki to zwykłe zapychacze, które nie dają nam wartości odżywczych!

2. Pamiętaj o 6 regularnych posiłkach w ciągu dnia, dzięki temu dostarczysz organizmowi dokładnie tyle paliwa ile aktualnie potrzebuje. Jeśli raz najemy się za dużo, to nadmiar organizm zgromadzi w postaci tkanki tłuszczowej. Dodajmy do diety więcej białka, do doskonały składnik do budowy mięśni. Gdzie go szukać? Chude mięso, ryby, jaja, chude mleko..

3. Wiele diet mówi o eliminacji tłuszczy z naszej diety, to kompletna bzdura! Tłuszcz jest niezbędnym składnikiem naszej diety ale uwaga, nie każdy jest taki sam. Najlepsze są tłuszcze nienasycone. Bogatym ich źródłem jest serek wiejski, orzechy czy oliwa z oliwek. To są te dobre tłuszcze, jednak nie znaczy to, że możemy jeść je bez opamiętania. Umiar jest tutaj wskazany :)

4. Ogranicz alkohol. Ma on mnóstwo kalorii, które nie pomagają nam w osiągnięciu płaskiego brzucha. Obniża także poziom testosteronu, który wypływa na szybsza budowę mięśni. Więcej mięśni to szybsze spalanie tkanki tłuszczowej także z brzucha.

5. Czemu zapominasz o warzywach? Przygotowuj sobie pyszne koktajle warzywne! To prawdziwa bomba witaminowa, pozwalają przyśpieszyć metabolizm, a co najważniejsze jeśli jemy właśnie warzywa, to nie sięgamy po inne śmieci.

6. Jesteś głodna ale wiesz, że to nie pogra na posiłek? Pij wodę! Przynajmniej 2l dziennie, pomaga oczyścić organizm z toksyn i pozwala ograniczyć uczycie głodu.

7. Płaski brzuch brzuszki? Robienie brzuszków pomaga w formowaniu i powiększaniu mięśni brzucha, częściowo pomaga też w spalaniu tkanki tłuszczowej ale nie jest lekiem na całe zło. Samo robienie brzuszków na płaski brzuch nie wystarczy. Trzeba trzymać się kilku zasad właściwego żywienia które opisałem powyżej.

8. Aktywność fizyczna, każdego rodzaju, nie tylko ćwiczenia mięśni brzucha, ćwiczmy duże partie mięśni, ćwiczenia które angażują całe ciało, a osiągniemy sukces!

9. Może macie własne pomysły, o czymś zapomniałem? Czekam na Wasze komentarze! :)

 Do roboty! :)
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza